IGEL Secure Endpoint OS
for Now and Next
IGEL is a transformative secure endpoint OS designed for SaaS, DaaS, VDI and secure browser environments. IGEL significantly reduces endpoint TCO and your endpoint attack surface.
I 2019 brukte Heidenreich en Citrix-plattform for omtrent 300 brukere – 200 på tynne klienter og 100 på PC-er og bærbare. Oversikten over maskinparken var svak, og de brukte tidligere Wyse Management Studio som de ikke var fornøyde med.
Da Citrix lanserte en ny plattform i 2022, vurderte Heidenreich om de skulle oppgradere. De definerte nøkkelkrav for det nye prosjektet: cybersikkerhet, høy tilgjengelighet, interoperabilitet, tjenestestøtte og maskinvareintegrasjon.
De ønsket også å forbedre brukeropplevelsen og forlenge levetiden på maskinvaren, samtidig som de ønsket bedre kontroll og sikkerhet. Wedel IT, Norges eneste IGEL Elite-partner, gjennomførte en presentasjon og test av IGEL OS. «Det tok bare 10–15 minutter å installere,» sier Daniel Wedel.
Etter å ha gjennomført et ‘Proof of Value’-prosjekt, valgte Heidenreich IGEL. Løsningen støttet alle deres bruksområder og integrerte sømløst i IT-infrastrukturen. Den bidro til kostnadsbesparelser og muliggjorde selvstendig drift uten behov for ekstern hjelp. Maskiner kunne lokaliseres med navn eller geografisk plassering – ikke bare serienummer, slik som tidligere.
IGEL ga Heidenreich en ny fleksibilitet. Alderen på maskinene spiller nå liten rolle, da IGEL støtter både ny og gammel maskinvare. Maskiner som er 10 år gamle fungerer fortsatt utmerket. Dette gjør løsningen bærekraftig og reduserer karbonavtrykket.
IGEL OS tilbyr også høy sikkerhet med to-faktor pålogging og isolering fra internett. Brukere får kun tilgang til nødvendige ressurser. OS-et er kompatibelt med Microsoft, AWS, Citrix og VMware, noe som gjør Heidenreich godt forberedt på fremtidige plattformer.
Espen Gjelsvik fremhever den gode støtten fra IGEL og det aktive brukersamfunnet som har gitt dem nyttige svar via nettsiden.
I dag er arbeidsverdenen hybrid. Flere skytjenester kan levere applikasjoner fra hvor som helst til en bredt distribuert arbeidsstyrke som bruker alle typer enheter. Akkurat når arbeidslivet trenger det som mest, har IGEL løsningen for fulladministrert, sikker tilgang til endepunkter for enhver digital arbeidsflate. Dette gir IT-team sterk kontroll og sluttbrukerne frihet til å jobbe slik de ønsker i en hybrid hverdag.
Ved å muliggjøre valg av hvilken som helst sky, fra hvilken som helst enhet, uansett hvor man befinner seg, åpner IGEL for en samarbeidsdrevet og produktiv sluttbrukeropplevelse – samtidig som de løser vanlige utfordringer knyttet til sikkerhet og administrasjon som er nødvendige for å lykkes i dagens hybride arbeidsmiljø.
Med et voksende økosystem av over 100 IGEL Ready-teknologipartnere, har IGEL kontorer i Europa og USA, og er representert av partnere i over femti land.
For mer informasjon om IGEL, besøk: www.igel.com
Wedel IT er et konsulentselskap som har levd av fornøyde kunder og ansatte siden 2010. Vi leverer tjenester til kunder i alt fra de største offentlige etatene og private virksomhetene i Norge, til mindre selskaper med 20+ ansatte.
Vår kjernekompetanse ligger innen virtualiseringsteknologi fra Citrix, IGEL, ControlUP og Microsoft, samt tilhørende teknologier. Vårt mål er å sikre at kundene våre har trygge, fremtidsrettede og stabile løsninger.
I rollen som uavhengige rådgivere bistår vi kundene med arkitektur og produktvalg basert på nøytrale vurderinger. Ved å levere høy faglig kompetanse og ha fornøyde kunder som kommer tilbake og anbefaler oss videre, har vi oppnådd jevn og stabil vekst gjennom mange år.
Wedel IT er Norges første og eneste IGEL Platinum Partner & Service Specialist.
For mer informasjon, vennligst besøk: www.wedelit.no